Faktem jest, że większość z nas ma problemy ze skórą w pewnym momencie, a w większości przypadków są to infekcje grzybicze.

Najczęstsze infekcje grzybicze to kandydoza, grzybica, stopa sportowca, grzybica i świąd jock. Chociaż mogą być traktowane przez dermatologa, ale dobrą rzeczą jest to, że istnieje wiele over-the-counter (OTC) produktów przeciwgrzybiczych dostępnych na rynku.

Zbadaliśmy i znaleźliśmy pięć najlepszych leków przeciwgrzybiczych OTC, które są bardzo przydatne w leczeniu infekcji grzybiczych i są również przystępne cenowo.

Oto one:

1. Lamisil

Jest to jeden z najbardziej popularnych leków przeciwgrzybiczych na rynku. Ten lek jest kremem przeciwgrzybiczym, który jest stosowany w leczeniu łagodnych do umiarkowanych przypadków stopy atlety.

2. Mycetes

Mycetes jest lekiem na receptę, który jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci i skóry.

3. Nystatyna

Nystatyna jest lekiem na receptę, który jest stosowany w leczeniu zakażeń drożdżakowych. Jest to lek doustny i jest dostępny w postaci tabletek.

4. Desonide

Desonide jest kremem przeciwgrzybiczym dostępnym bez recepty, który jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych.

5. Sporanox

Sporanox to kolejny krem przeciwgrzybiczny na receptę, który jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry i paznokci.

Wnioski:

Chociaż można używać leków na receptę do leczenia infekcji grzybiczych, ale nie jest to mądra rzecz do zrobienia. To dlatego, że może mieć skutki uboczne, takie jak nudności, wymioty, ból brzucha, zaparcia i biegunka. Więc, używać produktów OTC, aby pozbyć się infekcji grzybiczych.