Czy wiesz, że kobiety w ciąży są bardziej narażone niż inne? Powinny być zaszczepione przeciwko pewnym chorobom, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji podczas ciąży.

Szczepienia to świetny sposób na ochronę naszego organizmu przed różnymi chorobami. Może zapewnić nam dobrą odporność. Ale jeśli chodzi o ciążę, skutków ubocznych szczepień może być więcej.

Mówi się, że szczepienie może spowodować komplikacje, a komplikacje w czasie ciąży mogą być szkodliwe dla dziecka. Dlatego lepiej zachować ostrożność przed przyjęciem szczepienia. Oto lista szczepień na ciążę.

Szczepionka przeciwko polio:

Jest to najczęściej zalecane szczepienie dla kobiet w ciąży. Szczepienie przeciwko polio jest ważną częścią programu opieki nad dziećmi w Indiach.

Zalecane jest dla matek spodziewających się dziecka przez co najmniej pierwsze 2 lata życia dziecka.

Kobiety w ciąży powinny przyjąć szczepionkę przeciw polio tak szybko, jak to możliwe. Pozwoli ona uchronić dziecko przed polio.

Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A:

Jest to drugie najczęściej zalecane szczepienie dla kobiet w ciąży. Zaleca się ją matkom spodziewającym się dziecka przez co najmniej pierwszy rok życia dziecka.

Nazywana jest również szczepieniem przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Szczepionka ta pomoże Ci ochronić Twoje dziecko przed wirusowym zapaleniem wątroby typu A.

Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B:

Jest to trzecie najczęściej zalecane szczepienie dla kobiet w ciąży. Jest ona zalecana dla matek spodziewających się dziecka przez co najmniej dwa pierwsze lata życia dziecka.

Szczepionka ta znana jest również jako szczepionka przeciwko żółtaczce typu B. Szczepionka ta pomoże Ci ochronić Twoje dziecko przed wirusowym zapaleniem wątroby typu B.

Szczepionka przeciwko różyczce:

Jest to czwarte najczęściej zalecane szczepienie dla kobiet w ciąży. Jest ona zalecana dla matek spodziewających się dziecka przez co najmniej pierwszy rok życia dziecka.

Szczepionka ta pomoże Ci uchronić Twoje dziecko przed różyczką.

Szczepionka przeciwko meningokokom:

Jest piątym najczęściej zalecanym szczepieniem dla kobiet w ciąży. Zalecana jest matkom spodziewającym się dziecka przez co najmniej pierwszy rok życia dziecka.

Szczepionka ta pomoże Ci uchronić Twoje dziecko przed zapaleniem opon mózgowych.

Szczepionka przeciwko półpaścowi (Herpes zoster):

Jest to szóste najczęściej zalecane szczepienie dla kobiet w ciąży. Zalecana jest matkom spodziewającym się dziecka przez co najmniej pierwszy rok życia dziecka.

Szczepionka ta pomoże Ci ochronić Twoje dziecko przed Herpes Zoster.

Szczepionka przeciwko odrze:

Jest siódmym najczęściej zalecanym szczepieniem dla kobiet w ciąży. Zalecana jest matkom spodziewającym się dziecka przez co najmniej pierwszy rok życia dziecka.

Szczepionka ta pomoże Ci uchronić Twoje dziecko przed Measles.

Wnioski:

Są to więc najskuteczniejsze szczepienia na ciążę. Jeśli planujesz mieć dziecko to polecam Ci te szczepienia. Pomoże Ci to uchronić Twoje dziecko przed wszelkimi komplikacjami.