Czy kiedykolwiek próbowałeś siemię lniane na zaparcia? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że jest to jeden ze skutecznych sposobów na wyleczenie zaparć.

Co to jest siemię lniane?

Siemię lniane jest rośliną, która rośnie w glebie i zawiera rodzaj nasion, które wyglądają jak mała brązowa kulka. Nasiona lnu są bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, błonnik, minerały, białko i witaminy. Posiada szczególną cechę, którą jest zdolność do wchłaniania wody.

W jaki sposób działa siemię lniane?

Siemię lniane wchłania wodę, sprawia, że staje się ona lepka i pomaga wiązać cząsteczki odpadów w naszym organizmie. W przypadku zaparć, siemię lniane może wiązać odpady i zapobiegać ich wydostawaniu się z naszego organizmu.

Jak stosować siemię lniane na zaparcia?

Aby uzyskać skuteczne rezultaty, należy spożyć 1 łyżkę stołową zmielonego siemienia lnianego i wymieszać ją z 2 łyżkami stołowymi wody. Pozostawić na jakiś czas, a następnie skonsumować.

Wnioski:

Podsumowując, siemię lniane jest jednym z najlepszych środków zaradczych na zaparcia. Jest dostępny w wielu markach i można go łatwo kupić na rynku. Ale jeśli chcesz spożywać go w domu, to możesz zmielić nasiona i zmieszać je z wodą.