Czy martwisz się o pieluszkowe zapalenie skóry? Nie martw się, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmniejszyć ryzyko zachorowania na pieluszkowe zapalenie skóry.

Pierz pieluchy

Bardzo ważne jest, aby umyć pieluchy przed użyciem ich dla dziecka. Musisz użyć łagodnego detergentu i wyprać je w zimnej wodzie. Zmniejszy to ilość bakterii, które rozwijają się w pieluszce.

Utrzymuj je w suchości

Jeśli myjesz pieluchy i trzymasz je w plastikowej torbie, wtedy będziesz musiał utrzymywać je w suchości. Wilgoć jest głównym powodem rozwoju bakterii. Dlatego dbaj o nie i utrzymuj je w suchości.

Używaj dobrego kremu do pieluch

Głównym powodem pieluszkowego zapalenia skóry jest wilgoć pieluszki, dlatego lepiej będzie, jeśli użyjesz dobrego kremu do pieluszek. Na rynku dostępnych jest wiele kremów do pieluszek, ale musisz upewnić się, że jest to skuteczny produkt.

Dbaj o brodawki sutkowe

Konieczne jest dbanie o sutki dziecka. Pierś dziecka jest najbardziej wrażliwą częścią ciała i trzeba ją dobrze traktować. Dlatego, jeśli nie masz osłonki na piersi, to upewnij się, że używasz jej do ochrony sutków dziecka.

Unikaj nadużywania mydła

Należy unikać nadużywania mydła, ponieważ wysusza ono skórę dziecka. Więc upewnij się, że używasz łagodnego mydła, które nie spowoduje żadnego problemu dla dziecka.

Wnioski:

Są to najlepsze sposoby, które pomogą Ci zmniejszyć ryzyko zachorowania na pieluszkowe zapalenie skóry. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, wtedy będziesz mieć zdrową skórę przez cały czas.