Żel z nadtlenkiem wodoru jest jedną z najbardziej skutecznych i prostych metod pozbycia się pryszczy. Jest on dostępny w różnych formach, ale najbardziej powszechny jest żel. Mam zamiar podzielić się z wami kilkoma skutecznymi wskazówkami, aby skutecznie używać żelu z nadtlenkiem wodoru.

Zacznij go używać zanim zrobi się ciemno

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że stosowanie żelu z nadtlenkiem wodoru należy rozpocząć przed zachodem słońca. Powodem tego jest fakt, że jeśli zastosujesz go po zachodzie słońca, to utleni się on pod wpływem światła słonecznego i stanie się bezużyteczny.

Trzymaj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego

Jeśli masz skórę trądzikową, to musisz unikać światła słonecznego, ponieważ jest to główna przyczyna trądziku. Więc, nie wystawiaj skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych dłużej niż 30 minut.

Używaj go codziennie

Mówi się, że im więcej używasz tym bardziej skuteczny będzie, więc jeśli chcesz pozbyć się pryszczy i trądziku to musisz używać go na co dzień.

Weź właściwą opiekę nad skórą

Zawsze prawidłowo oczyszczaj skórę po użyciu żelu z nadtlenkiem wodoru. Użyj środka czyszczącego, który ma pH 3,5 i usunie wszystkie zanieczyszczenia i martwe komórki skóry ze skóry.

Zastosuj go na dotkniętym obszarze

Upewnij się, że najpierw nałożyłeś żel z nadtlenkiem wodoru na dotknięte obszary, a następnie pozostaw go na 2 do 3 minut. Jeśli masz wrażliwą skórę, musisz spróbować zastosować go po nałożeniu kremu nawilżającego.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Wkrótce będę dzielić się innym skutecznym sposobem na pozbycie się zaskórników.