Destylator laboratoryjny jest to popularne urządzenie laboratoryjne przeznaczone do oczyszczania wody w procesie jej odparowania, a następnie skraplania. Wodę oczyszcza się z rozpuszczonych w niej soli mineralnych, gazów i bakterii. Gdzie znajduje zastosowanie i gdzie najlepiej kupić destylator laboratoryjny?

Charakterystyka destylatora laboratoryjnego

Destylator laboratoryjny pozwala na przygotowanie wody destylowanej, doprowadzając ciecz do temperatury wrzenia i skraplając ją dzięki wbudowanej chłodnicy. Proces destylacji zależy od właściwości cieczy poddawanej oczyszczaniu. Destylator składa się z:

  1. Układu wodno-parowego.
  2. Układu elektrycznego.

Obsługa destylatora jest bardzo prosta za sprawą czytelnego wyświetlacza. Wyświetlacz pozwala na sterowanie funkcjami urządzenia i odczytywanie komunikatów pojawiających się w trakcie jego pracy. Niektóre z funkcji destylatora to:

  • zaprogramowanie czasu włączenia i wyłączenia urządzenia,
  • alarm wizualny,
  • alarm dźwiękowy,
  • monitorowanie temperatury destylatu,
  • automatyczne wstrzymanie pracy urządzenia, jeżeli dojdzie do spadku ciśnienia wody zasilającej, a następnie jego ponowne uruchomienie, kiedy problem ustąpi,
  • sprawdzenie historii pracy urządzenia,
  • wyświetlenie odpowiedniego komunikatu w razie konieczności czyszczenia kotła.

Destylatory laboratoryjne mają możliwość ciągłej pracy, monitorowanej przez układ czujników, które są podłączone do panelu sterowania. Panel umożliwia programowanie parametrów urządzenia w laboratroium.

Zastosowanie destylatorów laboratoryjnych

Destylatory laboratoryjne znajdują zastosowanie we wszystkich laboratoriach mających zapotrzebowanie na oczyszczoną wodę. Szeroka oferta urządzeń o różnej wydajności pozwala dostosować destylator do potrzeb każdego laboratorium. Ponadto, dzięki możliwości ciągłej pracy, destylatory są również wykorzystywane na skalę przemysłową przy produkcji większej ilości wody używanej w przemyśle, a mającej zachować określone parametry pracy.

Gdzie kupić destylator laboratoryjny?

Destylator laboratoryjny najlepiej jest kupić w sprawdzonych miejscach oferujących sprzedaż produktów ułatwiających codzienną pracę w laboratorium. W ten sposób zyskamy gwarancję wysokiej jakości wykonania urządzenia oraz jego wydajności. Takie destylatory spełniają wymagania wszystkich laboratoriów, mających zapotrzebowanie na oczyszczoną wodę. Ważne jest, aby firma oferujące destylatory oferował w swoim portfolio również serwis pogwarancyjny.