Co to jest fibromialgia? Fibromialgia to bardzo powszechna choroba, która dotyka mięśni, stawów, więzadeł i tkanek łącznych. Ból w tej chorobie jest przewlekły i jest najczęstszym objawem, który sprawia, że pacjenci czują się nieszczęśliwi. Istnieją pewne objawy Fibromialgii, takie jak zmęczenie, ból mięśni, słaby sen, poranna sztywność i depresja. Jeśli te objawy są obecne przez dwa lata lub dłużej, wtedy osoba jest zdiagnozowana jako posiadająca Fibromialgię.

Istnieje wiele leków, które mogą leczyć objawy Fibromialgii, ale nie wszystkie leki działają dobrze, a niektóre są szkodliwe. Na przykład, leki przeciwdepresyjne są znane z tego, że powodują senność i bezsenność. W przypadku bezsenności, może to prowadzić do częstego budzenia się w nocy. Jeśli bierzesz lek na depresję, powinieneś wiedzieć, że może on powodować nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby. Jeśli cierpisz na Fibromialgię, musisz wiedzieć, że leki mogą pogorszyć twój stan, więc lepiej ich unikać.

Oto naturalne środki do leczenia Fibromialgii:

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest bogaty w tłuszcze nasycone i witaminę E. Tłuszcze nasycone są znane z poprawy snu, więc dobrze jest używać oleju kokosowego przed pójściem do łóżka. Olej kokosowy jest również znany z poprawy układu odpornościowego, więc pozbędziesz się stanu zapalnego stawów i mięśni. Witamina E jest również pomocna w leczeniu bólu stawów.

Kurkuma

Kurkuma to przyprawa, która ma właściwości przeciwzapalne. Kurkuma zawiera kurkuminę, która jest pomocna w leczeniu Fibromialgii.

Lawenda

Lawenda jest ziołem leczniczym, które jest używane do uspokojenia nerwów, a także jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Lawenda może być wdychana przez nos lub może być również stosowana jako krem miejscowy.

Aloes (Aloe Vera)

Aloes jest najbardziej popularnym ziołem, które jest używane do leczenia wielu dolegliwości. Aloes jest również znany z tego, że pomaga złagodzić stres i niepokój. Aloes jest używany jako środek nawilżający dla skóry. Jest używany w wielu produktach do skóry i jest również używany jako produkt do pielęgnacji włosów.

Wnioski:

Czytałeś o naturalnych domowych środkach do leczenia Fibromialgii, ale musisz wiedzieć, że nie mają one żadnych skutków ubocznych. Tak więc, jeśli szukasz naturalnego środka do leczenia Fibromialgii, to trafiłeś we właściwe miejsce.