Liście laurowe to ziołowa przyprawa, która od wieków jest używana do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Są one bardzo wszechstronnym ziołem i są szeroko stosowane w kuchni. Są one również wykorzystywane jako podstawowy składnik tradycyjnych leków.

Liście laurowe występują w liściach rośliny zwanej borówką bagienną (Myrica cerifera). Należy ona do rodziny Myricaceae i rośnie na niskim, rozłożystym krzewie. Liście mają owalny kształt i zielony kolor.

Co to jest choroba liści bajkalskich?

Choroba liści to stan, w którym liście drzewa laurowego zaczynają więdnąć i żółknąć. Dzieje się tak, gdy roślina zostaje zainfekowana przez grzyb zwany Alternaria blight. Grzyb ten atakuje rośliny laurowe w sezonie letnim i może być dla nich śmiertelny.

Objawy choroby liści laurowych

Pierwszym objawem choroby jest to, że liście zaczynają więdnąć. Liście będą żółte i zmienią kolor na brązowy, jeśli pozostaną nieleczone. Gdy liście zaczną więdnąć, w końcu odpadną.

Po pewnym czasie roślina zacznie produkować kwiaty i owoce. Jednak owoce będą miały czarną plamę, która jest spowodowana przez zarazę Alternaria.

Jak leczyć chorobę liści laurowych?

Aby wyleczyć chorobę, możesz albo zabić grzyba, stosując środek grzybobójczy, albo możesz przyciąć zainfekowane gałęzie rośliny. Możesz również zdecydować się na pozyskanie liści i kwiatów ze zdrowej rośliny i wykorzystać je jako lekarstwo.

Wnioski:

Choroba liści laurowych jest częstym problemem, z którym borykają się plantatorzy borówek. Możesz wypróbować kilka wskazówek, którymi się z Tobą podzieliłem, a z pewnością pozbędziesz się tej dolegliwości.