Infekcje przenoszone drogą płciową (STI) są najbardziej powszechnymi i niebezpiecznymi chorobami wszech czasów. Według raportu National Health Statistics Report z 2010 roku, w Stanach Zjednoczonych odnotowano prawie 1 milion nowych przypadków STI.

To nie wszystko, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że liczba STI rośnie z dnia na dzień i liczba osób cierpiących na STI również rośnie.

Problem polega na tym, że większość osób nie wie, że zapadła na taką chorobę. Być może zastanawiasz się, co możesz zrobić, jeśli zdiagnozowano u Ciebie Chlamydię w ciąży. Ale, nie musisz się martwić, ponieważ artykuł powie Ci wszystko o Chlamydii w ciąży i jak możesz jej zapobiec.

Czym jest Chlamydia w ciąży?

Chlamydia to choroba spowodowana zakażeniem bakterią Chlamydia trachomatis, która jest rodzajem bakterii. Chlamydia jest chorobą uleczalną, ale może powodować poważne konsekwencje, jeśli rozprzestrzeni się na macicę.

Choroba ta ma różne objawy, jednym z nich jest uczucie pieczenia w pochwie, a innym wydzielina z pochwy.

Jeśli czujesz ból w pochwie i upławy, to znaczy, że zaraziłaś się Chlamydią w ciąży.

Jak zapobiegać Chlamydii w ciąży?

Najlepszym sposobem na uniknięcie Chlamydii w ciąży jest unikanie seksu bez zabezpieczenia. Najczęstszym sposobem na uzyskanie choroby jest niezabezpieczony kontakt seksualny, ale istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec chorobie.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, że nie powinnaś pić alkoholu. Alkohol może spowolnić Twój czas reakcji i możesz skończyć robiąc coś, czego możesz żałować.

Inną ważną rzeczą jest to, że nie powinieneś używać narkotyków lub palić papierosów, ponieważ może to również wpłynąć na układ odpornościowy twojego ciała.

Wnioski:

Tak więc, to były sposoby zapobiegania Chlamydii w ciąży. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie Chlamydię w ciąży, to musisz odwiedzić swojego lekarza. Lekarz poinformuje Cię o najlepszym dostępnym leczeniu.