Wizyta w szpitalu w ciąży jest jednym z najbardziej stresujących momentów. Kiedy odwiedzasz szpital, będziesz musiała wykonać wiele testów medycznych i będziesz poddawana niektórym procedurom i badaniom, które wcale nie są komfortowe. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć o rzeczach, które trzeba wiedzieć podczas wizyty w szpitalu.

1. Badania krwi

Jednym z powszechnych badań, którym zostaniesz poddany podczas wizyty w szpitalu jest badanie krwi. W tym badaniu lekarz pobierze krew z Twojego ramienia i umieści ją w urządzeniu, które sprawdzi, czy masz jakąś chorobę, czy nie. Po tym, zostaniesz poproszony o odczekanie jakiegoś czasu, a następnie zostaniesz poproszony o umycie ramienia i przykrycie go bandażem.

2. Ultradźwięki

Kolejną powszechną procedurą, której zostaniesz poddany, jest badanie ultrasonograficzne. Jest to najprostszy test, ponieważ wszystko, co będziesz musiał zrobić, to usiąść na łóżku, a lekarz sprawi, że się położysz, a on umieści małe urządzenie pod twoim brzuchem. Po tym, lekarz będzie nacisnąć przycisk, a to będzie emitować wysokie dźwięki. Dźwięk ten przeniknie do żołądka i odbije się od urządzenia. W ten sposób będziesz mogła zobaczyć narządy dziecka i ich położenie.

3. Ciśnienie krwi

Podczas ciąży Twoje ciśnienie krwi może się bardzo zmienić. Twoje ciśnienie krwi może również wzrosnąć i spaść. Twój lekarz sprawdzi Twoje ciśnienie krwi i jeśli jest ono zbyt wysokie, być może będziesz musiała wziąć tabletkę, aby kontrolować ciśnienie krwi.

4. Poronienie

Podczas wizyty w szpitalu może dojść również do poronienia. Jeśli masz tego rodzaju komplikacje, będziesz musiała poczekać kilka dni, aż zarodek się wchłonie. W ten sposób będziesz mogła uratować swoje dziecko.

5. Badanie piersi

Podczas pierwszej wizyty w szpitalu będziesz musiała poddać się badaniu piersi. Zostaniesz poproszona o zdjęcie ubrania i zostaniesz zbadana. Jeśli Twoje piersi są małe, będziesz musiała nosić biustonosz podczas badania.

6. Badanie pochwy

Podczas pierwszej kontroli ciąży badana jest również pochwa. Będziesz musiała wziąć kąpiel i będziesz musiała założyć specjalną szmatkę, która ochroni Cię przed zanieczyszczeniem. W ten sposób lekarz zbada Twoją pochwę i zmierzy jej wielkość.

7. Pomiar wagi

Będziesz musiała również zmierzyć swoją wagę. Zostaniesz poproszona o zdjęcie ubrania i lekarz Cię zważy.

8. Pomiar stóp

Zmierzone zostaną również Twoje stopy. Będą Państwo musieli zdjąć buty, a lekarz zmierzy długość Państwa stóp.

9. Pomiar główki dziecka

Ostatnim badaniem, któremu będziesz musiała się poddać, jest pomiar główki dziecka. Będziesz musiała zdjąć swoje ubranie i będziesz musiała położyć się na łóżku. Następnie lekarz uciśnie Twój brzuch i zmierzy wielkość