Dla dziecka, które cierpi z powodu kataru jest to jeden z najbardziej denerwujących problemów, więc jeśli jesteś rodzicem to będziesz wiedział jak irytujące jest zajmowanie się dzieckiem, które cierpi z powodu kataru.

Dzieci są bardzo wrażliwe na zmiany pogody i są podatne na przeziębienia, jeśli są narażone na ekstremalne zimno i wilgoć. Tak więc my rodzice musimy być wyjątkowo ostrożni, aby uniknąć zakażenia przeziębieniem lub gorączką.

Pierwszą rzeczą, którą robimy, gdy spotykamy się z dzieckiem, które cierpi z powodu kataru, jest zapewnienie mu nawilżacza powietrza. Ale są czasy, kiedy nie można zapewnić im nawilżacza i trzeba zdecydować się na domowy środek zaradczy.

Jeśli nie masz pieniędzy, to możesz wykorzystać wspólne przedmioty leżące wokół w domu. Oto kilka prostych wskazówek, które możesz wypróbować, aby zmniejszyć ilość śluzu, który wychodzi z nosa Twojego dziecka.

1. Użyj wacika, aby oczyścić ich nos

Jeśli szukasz bezpiecznej i szybkiej metody, to możesz użyć wacika, aby oczyścić nos swojego dziecka. Wystarczy, że oczyścisz ich nos wacikiem i odłożysz go z powrotem.

2. Zrób pastę z soli i wody

Weź trochę soli i odrobinę wody. Teraz wymieszaj je w misce i dodaj kilka kropli olejków eterycznych, jeśli chcesz.

3. Pocieraj nos mieszanką oliwy z oliwek i soli

Możesz użyć odrobiny oliwy z oliwek i szczypty soli. Po prostu pocieraj nos tą mieszanką, a oczyści ona drogi nosowe.

4. Wypij szklankę ciepłej wody

Możesz również wypić szklankę ciepłej wody. Pomoże to oczyścić drogi nosowe, a także możesz poczuć się zrelaksowany.

Wnioski:

Tak więc, są to najczęstsze domowe sposoby na katar u dziecka. Jeśli masz jakieś z wyżej wymienionych metod to możesz je wypróbować. Z pewnością pomoże Ci to w pozbyciu się kataru.